I KOMMUNESTYRET: Det er no klart kven som skal sitja i kommunestyra for dei ulike partia. (Illustrasjonsfoto)

Desse skal styra Sogn - sjå namna her

91 menn og 64 kvinner er valde inn i kommunestyra i indre og midtre Sogn.

Publisert 12.09.2019 kl. 11.13.

Det betyr at 58,7 prosent av representantane er menn og 41,3 prosent kvinner.


Desse får plass i dei nye kommunestyra etter valet:


Aurland

Senterpartiet:


1. Trygve B. Skjerdal (1961) Aurland


2. David Underdal (1989) Underdal


3. Bengt Erlend Skjerdal (1984) Aurland


4. Audhild Rogdo (1959) Aurland


5. Terje Hilstad (1959 Flåm


6. Frode Aas Tufte (1968) Gudvangen


7. Sigurd Vikesland (1968) Aurland


8. Marianne Holme (1976) Aurland


Arbeidarpartiet:


1. Per Are Flåm (1968) Flåm


2. Reidun Bøe Bjørgum (1968) Vassbygdi


3. Roar Hylland (1985) Gudvangen


4. Kjell Bøe Bjørgum (1989) Vassbygdi


Høgre:


1. Jonas Ure Hylland (1997) Gudvangen


2. Monica Finden (1969) Aurland


3. Johannes Dalsbotten (1960) Flåm


Miljøpartiet Dei Grøne:


1. Gøran Johansen (1976) Aurland


2. Kristoffer Ullern Hansen (1969) Flåm


Menn: 13 (76,5 %)


Kvinner: 4 (23,5 %)


Sogndal

Senterpartiet:


1. Arnstein Menes (1976) Balestrand


2. Karen Marie Hjelmeseter (1964) Norane


3. Malén Røysum (1968) Leikanger


4. Svein Jarle Slinde (1980) Norane


5. Bjarte Stedje (1971) Sogndal


6. Magne Bruland Selseng (1973) Kaupanger


7. Per Hilleren (1959) Sogndal


8. Ole Simen Nesdal (1970) Leikanger


9. Ivar Slinde (1962) Norane


10. Henrik Johannessen Selvåg (1991) Sogndal


11. Bodil Merete Andersen Strand (1959) Leikanger


12. Tore Feten (1970) Balestrand


13. Laila Njøs Eikeland (1963) Leikanger


14. Kristin Rundsveen (1984) Sogndal


15. Gabriel Skjulhaug Yttri (1997) Leikanger


16. Berit Marie Ruud (1971) Kaupanger


Arbeidarpartiet:


1. Henny-Kristin Asperanden Navarsete (1981) Leikanger


2. Kjetil Kvåle (1963) Sogndal


3. Ole André Aarvoll (1991) Sogndal


4. Antonella Patricia Vidal Ottone (1984) Balestrand


5. Stig Ove Ølmheim (1989) Norane


6. Clara Øberg (1960) Sogndal


Høgre:


1. Arne Glenn Flåten (1969) Kaupanger


2. Lars Trygve Sæle (1966) Balestrand


3. Solfrid Fossberg (1948) Leikanger


4. Gunnhild Olstad Bøyum (1961) Kaupanger


5. Laila Elisabeth Wigum (1968) Sogndal


Sosialistisk Venstreparti:


1. Vibeke Johnsen (1966) Sogndal


2. Anna Helen Hamre (1985) Leikanger


3. Oddbjørn Bukve (1951) Sogndal


4. Hans Christian Knudsen (1999) Sogndal


Venstre:


1. Trude Risnes (1971) Leikanger


2. Bjarte Haugen (1973) Fjærland


Kristeleg Folkeparti:


1. Frode Bøthun (1976) Balestrand


2. Margrete Haug (1953) Sogndal


Miljøpartiet Dei Grøne:


1. Ståle Loftesnes (1976) Kaupanger


Framstegspartiet:


1. Rita Navarsete (1963) Sogndal


 


Menn: 20 (54,1 %)


Kvinner: 17 (45,9 %)


 


Gamle Balestrand: 5 (13,5 %)


Gamle Leikanger: 9 (24,3 %)


Gamle Sogndal: 23 (62,2 %)


Årdal

Arbeidarpartiet:


1. Hilmar Høl (1969) Øvre Årdal


2. Anne Kauppi (1965) Årdalstangen


3. Marie Helene H. Brandsdal (1976) Øvre Årdal


4. Siv Bakken (1961) Øvre Årdal


5. Sigmund Solvoll (1950) Årdalstangen


6. Christian Sønstlien (1989) Øvre Årdal


7. Kirsti Eklund (1953) Øvre Årdal


8. Morten Skarsbø (1985) Øvre Årdal


9. Line Hillestad (1990) Øvre Årdal


10. Jasmin Eminovic (1977) Øvre Årdal


11. Tor Erik Sveen (1976) Øvre Årdal


Senterpartiet:


1. Aleksander Øren Heen (1989) Årdalstangen


2. Thomas Norheim Moen (1990) Årdalstangen


3. Hilde Horpen (1996) Øvre Årdal


4. Helge Øvstetun (1959) Årdalstangen


5. Kjell Arvid Heen (1945) Øvre Årdal


6. Mats Lindborg (1986) Årdalstangen


7. Eirik Otterdal (1985) Årdalstangen


8. Sonja Øren (1970) Årdalstangen


Høgre:


1. Knut Arne Klingenberg (1957) Årdalstangen


Raudt:


1. Stephan Øren (1984) Øvre Årdal


 


Menn: 14 (66,6 prosent)


Kvinner: 7 (33,3 prosent)


Vik

Arbeidarpartiet:


1. Roy E. Stadheim (1968) Vik


2. Aud M. B. Feidje (1972) Feios


3. Jarle Christensen (1978) Vik


4. Stig Nesbø (1974) Vik


5. Jens A. Melheim (1975) Vik


6. Robert W. Madsgård (1946) Feios


7. Reidunn Bolstad (1974) Vik


8. Heidi I. Rennestraum (1967) Vik


Senterpartiet:


1. Eivind Helleland (1960) Vik


2. Siri W. Bøthun (1973) Fresvik


3. Ronny Holen (1975) Vangsnes


4. Tommy Halset (1976) Vangsnes


5. Rune Lunde (1958) Feios


6. Annette Refsdal (1974) Feios


7. Målfrid K. Heggenes (1990) Vik


Høgre:


1. Marta Sofie Vange (1948) Vik


Sosialistisk Venstreparti:


1. Bjørg E. Fritsvold (1954) Fresvik


 


Menn: 9 (52,9 prosent)


Kvinner: 8 (47,1 prosent)


Luster

Senterpartiet:


1. Ivar Kvalen (1972) Hafslo


2. Marit Aakre Tennø (1977) Jostedal


3. Olav Høyheim Einan (1989) Hafslo


4. Knut Hauge (1984) Marifjøra


5. Marianne Bugge (1973) Ornes


6. Oddmund L Hoel (1968) Jostelda


7. Grethe Kristin Leirdal (1984) Gaupne


8. Anja Irene Hilleren-Fåberg (1990) Veitastrond


9. Per Steinar Sviggum (1960) Gaupne


10. Ole Martin Bakken (1957) Skjolden


11. Jørgen Lomheim Tang (2001) Hafslo


12. Charlotte Alme Bringe (1978) Luster


13. Andreas Wollnick Wiese (1976) Skjolden


Arbeidarpartiet:


1. Elin Hauge (1976) Skjolden


2. Morten Johan Hovland Vigdal (1973) Jostedal


3. Gunn Beate Thorsnes Lefdal (1968) Gaupne


4. Anette Stegegjerdet Norberg (1986) Gaupne


5. Lars Jørgen Kjærvik (1995) Gaupne


6. Kåre Hønsi (1971) Gaupne


Høgre:


1. Geir Arve Sandvik (1966) Gaupne


2. Ingar Norberg (1973) Jostedal


3. Bård Flattun Lilleeng (1973) Gaupne


Framstegspartiet:


1. Ernst Veum (1941) Hafslo


Kristeleg Folkeparti:


1. Beate Bondevik Lie (1978) Hafslo


Venstre:


1. Jon Ove Lomheim (1953) Hafslo


 


Menn: 16 (64 prosent)


Kvinner: 9 (36 prosent)


Lærdal

Arbeidarpartiet:


1. Audun Mo (1966) Borgund


2. Janne Marie Reppen (1968) Lærdalsøyri


3. Olav Grøttebø (1969) Lærdalsøyri


4. Kåre Mentz Lysne (1961) Lærdalsøyri


5. Jarle Offerdal (1953) Lærdalsøyri


6. Egil Natvik Vestrheim (2001) Lærdalsøyri


7. Robert Lysne Elgåen (1974) Lærdalsøyri


8. Birgit Olaug Lervik (1966) Lærdalsøyri


Senterpartiet:


1. Jan Geir Solheim (1965) Borgund


2. Viktor Yttri (1985) Ljøsne


3. Liv Signe Hundere Navarsete (1958) Ljøsne


4. Gunn Kirsti Offerdal (1970) Lærdalsøyri


5. Gunn Beate Sjøthun (1968) Lærdalsøyri


Sosialistisk Venstreparti:


1. Jan Olav Fretland (1950) Lærdalsøyri


2. Sæmund Stokstad (1985) Borgund


Høgre:


1. Kathrine Mari Njåstad Blaaflat (1974) Lærdalsøyri


2. Johannes Frøysland Einemo (1984) Lærdalsøyri


 


Menn: 11 (64,7 prosent)


Kvinner: 6 (35,3 prosent)


Høyanger

Arbeidarpartiet:


1. Petter Sortland (1961) Høyanger


2. Kristin Sagerøy Råsberg (1973) Høyanger


3. Frode Merkesvik (1961) Høyanger


4. Torill Bjørkum (1960) Lavik


5. Bettina Lønne Varden (1996) Høyanger


6. Birgitta Hagen Kyrkjebø (1982) Kyrkjebø


7. Aasa Fredriksen Grønvold (2000) Høyanger


8. Hege Dagfrid Rusti (1996) Høyanger


9. Tage Norman Grønvold (1968) Høyanger


Senterpartiet:


1. Geir Helge Østerbø (1967) Bjordal


2. Eirin Borlaug (1982) Lavik


3. Leif Arne Fureli (1976) Vadheim


4. Hallbjørg Eidhamar (1971) Nessane


5. Øyvind Rømo (1971) Bjordal


6. Kristin Myren (1982) Ikjefjord


Raudt:


1. Einar Ove Rysjedal (1955) Høyanger


2. Ingunn Kandal (1955) Høyanger


3. Randi Aven (1964) Høyanger


Høgre:


1. Monika Sunde Tjønnås (1969) Lavik


2. Hroar Holm Carlsen (1968) Høyanger


Sosialistisk Venstreparti:


1. Tanja Strandheim (1976) Lavik


 


Menn: 8 (38,1 %)


Kvinner: 13 (61,9 %)


Les meir om: Nyhende