...
David Beckham må opereres etter at hælsenen røyk. Foto: Digitalsport

Vellykket operasjon i Finland

Åbo (ANB-NTB): Den engelske fotballstjernen David Beckham (34) ble mandag operert for en avrevet akillessene på en privatklinikk i Finland.

Publisert 15.03.2010 kl 20:17 Oppdatert 15.03.2010 kl 20:21

Tips ein venn på e-post:

Omtalte lag og spillere


Ifølge ortopeden Sakari Orava var operasjonen vellykket og Beckham vil bli værende på klinikken i minst et døgn til.

– Jeg fikk lov til å si at Beckhams akillessene var helt av, og at den er blitt reparert, sa Orava etter at operasjonen var gjennomført.

Beckham røk akillessenen under kampen mellom Milan og Chievo søndag. Han ankom Åbo i et privatfly mandag formiddag. Foran inngrepet trodde Orava at det ville dreie seg om en rutineoperasjon.

– Det kan eventuelt også bli snakk om å forsterke foten, men det avhenger av hvordan avrivningen er og hvor på senen den er. Dette vil avklare underveis på operasjonsbordet, sa Orava til FNB før operasjonen mandag kveld.

Orava opplyste at en skade på akillessenen ikke er noe stort problem å operere. Men sommerens fotball-VM kommer kanskje vel tidlig for Beckhams del

– Turneringen er kanskje en litt urealistisk målsetting for ham, men om skaden ikke er så alvorlig og operasjonen blir vellykket kan han kanskje være med som innbytter som moralsk støtte, sa den finske eksperten. (ANB-NTB)

500 - Internal server error

Error message:
Transformation ended in error for request URI: /componada/component/show-esi/normal/football/magic/www.sognavis.no/105/5022679/2010-03-15T20:21:01Z when using style sheet component_xhtml2html.xsl. Masked exception is:
Problem transforming sheet: jar:file:/var/jetty/componada/Jetty_0_0_0_0_9002_componada.webapp.war__componada.webapp__.bdff6g/webapp/WEB-INF/lib/componada-xslt-1.178.jar!/xslt/component_xhtml2html.xsl

root cause:
org.xml.sax.SAXParseException: A DOCTYPE is not allowed in content.

, group
X-Trace-App: [componada ; fibba.api.kunder.linpro.no ; Sat Feb 11 10:27:30 CET 2012] X-Trace-App: [corredor ; blanken.api.kunder.linpro.no ; Sat Feb 11 10:27:30 CET 2012]

Mest lese no

...

Prøver seg i VIF

Sport Sogndal-spelar tek på seg blå drakt i kamp mot FC København. Les meir

...

Får ikkje ei krone

Nyhende Søkte om 50.000 kroner i støtte. Les meir

...

Stengde for bilberging

Nyhende RV 52 over Hemsedalsfjellet vart stengd grunna bilberging. Les meir

...

Terminlista klar

Sport Sognelag brakar saman i første runde. Les meir


Sogn Avis

Riverdalen 5
6863 Leikanger
Postboks 3
6861 Leikanger
Tlf: 57656000

Tips oss

Telefon: 99082381
MMS: Sotips til 1982
SMS: Sotips til 1982
E-post: redaksjon@sognavis.no

Ansvarleg Redaktør

Jan Inge Fardal
jan.inge.fardal@sognavis.no

Opphavsrett

Materialet på denne nettstaden
vert omfatta av åndsverklova.
Sogn Avis er ikkje
ansvarleg for eksterne sider.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.