...
Cesc Fabregas fikset Arsenal-seier. Foto: Digitalsport

Skrekktakling stoppet ikke Arsenal

Stoke-on-trent (ANB-NTB): En skrekkens takling ødela Arsenals Aaron Ramsay, men den felte ikke Arsenal.

Publisert 27.02.2010 kl 21:36 Oppdatert 27.02.2010 kl 22:21

Tips ein venn på e-post:

Omtalte lag og spillere


To sene scoringer ordnet borteseier 3-1, men det var ikke poengene og seieren som var samtaleemnet etter kampen.

Samtaleemnet ordnet Stoke-spilleren Ryan Shawcross, som altfor sent inn i en takling i det 66. minutt. Han traff leggen til Arsenals waliser Aaron Ramsay, og på spillernes reaksjoner var det umiddelbart klart at det var en uvanlig stygg skade.

Voldsomme smerter

Ramsay hadde voldsomme smerter. Ganske sikkert er leggen brukket etter taklingen. Ramsay (19) måtte ha hjelp til å puste ved hjelp av en oksygenmaske, og han fikk førstehjelp i flere minutter før han omsider ble plassert på en båre og flyttet ut av banen. Han ble umiddelbart kjørt til sykehus for ytterligere behandling.

Sannsynligvis blir Ramsay borte fra fotballen i lang tid.

Frustrert Wenger

Stoke-forsvareren ble naturlig nok belønnet med det røde kortet etter episoden, og han skjønte hva han hadde gjort. Shawcross gikk gråtende av banen. Senere lørdag ble han for øvrig tatt ut i Englands landslagstropp til onsdagens kamp mot Egypt på Wembley.

Arsenals manager gråt ikke, men han var ikke blid heller. For tredje gang opplevde han en takling som i verste fall er ødeleggende for spillerens karriere. Tidligere er det gått ut over Eduardo og Abou Diaby.

– Jeg stolt over seieren, men også trist. Vi vet at det er en stygg skade, men ikke hvor stygg. Han blir tatt til London der det blir avgjort om han trenger et kirurgisk straksinngrep. Han blir helt sikkert ute i lang tid, sa Wenger til Sky Sports.

– Jeg er ikke fornøyd med taklingen. Vi vet at det venter oss kamp over alt, men nå har vi mistet vår tredje spiller i en slik takling, og jeg nekter å tro at det er snakk om tilfeldigheter. Det er greit med dedikerte spillere, men det går en grense, og denne taklingen var uakseptabel, sa franskmannen.

Sent mål

Danny Pugh ga Stoke ledelsen åtte minutter ut i 1. omgang. Dansken Nicklas Bendtner utlignet til 1-1 etter 32 minutter.

Arsenals to siste scoringer kom sent. I kampens siste spilleminutt gjorde spanjolen Cesc Fabregas 2-1 på et straffespark. Belgieren Thomas Vermaelen ordnet 3-1 på overtid.

Arsenal på 3.-plass er tre poeng bak serieleder Chelsea etter at sistnevnte tapte 2-4 hjemme for Manchester City. Manchester United på 2.-plass er ett poeng bak Chelsea. (ANB-NTB)

An exception has occurred:

Unhandled Exception (500:class javax.el.PropertyNotFoundException)

The class 'no.api.corredor.football.beans.Event' does not have the property 'personId'.

ocurred while accessing:/componada/component/show-esi/normal/football/magic/www.sognavis.no/105/4997398/2010-02-27T22:21:03Z(servlet: componada)

javax.el.BeanELResolver.getBeanProperty(BeanELResolver.java:579)
javax.el.BeanELResolver.getValue(BeanELResolver.java:281)
javax.el.CompositeELResolver.getValue(CompositeELResolver.java:175)
com.sun.el.parser.AstValue.getValue(AstValue.java:138)
com.sun.el.parser.AstEmpty.getValue(AstEmpty.java:62)

Mest lese no

...

Prøver seg i VIF

Sport Sogndal-spelar tek på seg blå drakt i kamp mot FC København. Les meir

...

Får ikkje ei krone

Nyhende Søkte om 50.000 kroner i støtte. Les meir

...

Stengde for bilberging

Nyhende RV 52 over Hemsedalsfjellet vart stengd grunna bilberging. Les meir

...

Terminlista klar

Sport Sognelag brakar saman i første runde. Les meir


Sogn Avis

Riverdalen 5
6863 Leikanger
Postboks 3
6861 Leikanger
Tlf: 57656000

Tips oss

Telefon: 99082381
MMS: Sotips til 1982
SMS: Sotips til 1982
E-post: redaksjon@sognavis.no

Ansvarleg Redaktør

Jan Inge Fardal
jan.inge.fardal@sognavis.no

Opphavsrett

Materialet på denne nettstaden
vert omfatta av åndsverklova.
Sogn Avis er ikkje
ansvarleg for eksterne sider.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.