Kiev (ANB-NTB-AFP): Ukrainas nye statsminister fikk en ortodoks prest til å gjennomføre en eksorsisme på kontoret for å fordrive Julia Timosjenkos spøkelse.
Det hevder han iallfall selv, Ukrainas nye statsminister Mykola Azarov. Han har overtatt som statsminister etter at Timosjenko tapte mot Viktor Janukovitsj i presidentvalget i februar.
– Det var svært tett luft der inne. Etter eksorsismen ble det lettere å puste, så da gikk jeg inn på kontoret, sier Azarov til nyhetsbyrået Interfax.
Eksorsismen skal ha blitt gjennomført av en prest fra det berømte grotteklosteret i Kiev, Petsjerskaja Lavra.
Azarov har også gjort det klart at det ikke er plass til kvinner i Ukrainas nye regjering. Kvinner er for skjøre til å løse problemene i landet, mener han.
– Situasjonen i landet er heller vanskelig nå for tida, og jeg har tatt inn folk i regjeringen som kan arbeide 16–18 timer dagen. Å gjennomføre reformer er ikke kvinnearbeid. (ANB–NTB)
| I dag | I morgen | |||
| Leikanger | -0.3° | 1.2° | ||
| Lærdalsøyri | 3.7° | 3.8° | ||
| Luster | -1.0° | 0.3° | ||
| Hollekve | -4.7° | -2.7° | ||
| Vikafjellet | -0.9° | -0.5° | ||
| Tyinkrysset | -6.5° | -5.5° | ||
| Høyanger | 1.0° | 1.8° | ||
| Gulen | 0.1° | 2.2° | ||
Muammar Gaddafis sønn Saadi advarer om et nært forestående opprør i Libya.
Fam Irvoll holdt visning i Oslo tirsdag kveld. Fargerike og lekne kreasjoner, også for barn, slo godt an under Oslo Fashion Week.
Se bildene herVi viser deg de hotteste og nyeste trendene fra Gave- og interiørmessen i Lillestrøm.
Se bildene herPlumbo, Tommy Fredvang og Malin sang seg til finalen. Se bildene fra MGP-delfinalen i Larvik!
Se bildene!