...
Maren Haugli sier hun aldri har bedt om at Peter Mueller skulle sparkes. Foto: Vidar Ruud, ANB

– Ba aldri om at han skulle sparkes

Jevnaker (ANB): Maren Haugli er helt klar på at verken hun eller broren Sverre ba om at Peter Mueller skulle bli sparket.

Publisert 24.11.2009 kl 07:39 Oppdatert 24.11.2009 kl 12:03

Tips ein venn på e-post:


– Det er en avgjørelse forbundet har tatt, sier Maren Haugli.

Rett etter at dommen mot Peter Mueller falt, satte Maren Haugli seg i bilen og kjørte til Hallingdal og kjæresten.

– Jeg skal besøke kjæresten min, og så reiser vi til Calgary torsdag, sier Maren Haugli til Ringerikes Blad.

– Trist

Maren Haugli legger stor vekt på at hun synes hele saken er trist.

– Jeg synes det er veldig synd at det ble slik. Det er veldig viktig for meg å presisere at det er forbundet som har tatt denne beslutningen – ikke jeg og Sverre. Vi ba aldri om at han skulle bli sparket. Det eneste jeg har gjort er å rapportere en hendelse. Vi har aldri stilt verken krav eller ultimatum om noe som helst, sier Maren Haugli.

Hun er svært lite lysten på å si noe som helst mer i mediene om denne saken.

– Det er alt jeg vil si, fastslår hun.

Hun får som ventet solid støtte av broren Sverre, som mener Maren har stått godt oppreist i denne vanskelige tiden som startet først med sykdom, og deretter et voldsomt mediestyr. Det har kostet krefter å rapportere og stå oppreist mot en av verdens mest autoritære skøytetrenere.

– Men det er veldig viktig å understreke at verken Maren eller jeg har anlagt sak mot Peter Mueller. Maren rapporterte én spesiell hendelse. Alt vi har bedt om er å bli møtt med aksept for at vi har et eget lag, og at vi ville bli behandlet med folkeskikk, sier Sverre Haugli.

Overrasket

En familiemiddag hjemme hos mamma og pappa på Jevnaker var nettopp over da dommen mot Peter Mueller ble kjent mandag ettermiddag. Etterpå kjente Sverre egentlig bare tomhet.

– Jeg har vel egentlig ikke fått tid til å tenke så mye på det ennå. Verken Maren eller jeg hadde dette utfallet som ønske, sier Sverre Haugli.

Han innrømmer også at han er overrasket over utfallet.

– Ja, jeg er det. Og det er jo dessuten beklagelig at det ble et så dramatisk utfall på saken. Det var jo ikke noe vi ønsket, gjentar Sverre Haugli.

Opprinnelig skulle han og Maren ha reist til Calgary for å lade opp i ro og mak til verdenscupløpene på samme sted om halvannen uke. Landslaget skulle opprinnelig tirsdag ha reist til Salt Lake for å trene med Peter Mueller, for så å sette kursen til Calgary. Nå er det bestemt at Maren og Sverre reiser sammen med landslaget torsdag. (ANB)

FOTBALL LIVE

altomfotball.no
Sogndal - Fyllingsdalen lørdag 11. feb. kl. 14:00
Kampstart om 0 dager 2 timer 39 min. 23 sek.
Følg kampen LIVE

Scoringsvarsel på SMS

Nå kan du følge
Sogndal på mobilen!

Send: SOF SIL til 2005





Sogn Avis

Riverdalen 5
6863 Leikanger
Postboks 3
6861 Leikanger
Tlf: 57656000

Tips oss

Telefon: 99082381
MMS: Sotips til 1982
SMS: Sotips til 1982
E-post: redaksjon@sognavis.no

Ansvarleg Redaktør

Jan Inge Fardal
jan.inge.fardal@sognavis.no

Opphavsrett

Materialet på denne nettstaden
vert omfatta av åndsverklova.
Sogn Avis er ikkje
ansvarleg for eksterne sider.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.